RadyoTURKNET

http://www.hareketinsesi.com/gorunum/index.html


  başbakanın soy agacı

  Paylaş

  Anket

  başbakanı seviyormusunuz

  [ 1 ]
  100% [100%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 

  Toplam Oylar: 1
  avatar
  HAYATİ YÜKSEL
  Admin

  Mesaj Sayısı : 15
  Kayıt tarihi : 16/10/09
  Yaş : 29
  Nerden : mersin

  başbakanın soy agacı

  Mesaj  HAYATİ YÜKSEL Bir C.tesi Ekim 17, 2009 3:47 pm

  Adanalı tarihçi yazar Cezmi Yurtsever, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın etnik kimliği üzerine yaptığı araştırmada, Erdoğan'ın Gürcü değil Karadeniz yerlisi olduğunu söyledi. Yurtsever, Erdoğan'ın dedelerinin isyancı olduğunu, bu sebeple Rize nüfus kayıtlarında isyancı olarak adlandırıldıklarını ileri sürdü.
  Yurtsever, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin soy kütüğüne ilişkin çalışmasının ardından bu kez de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın soy kütüğü hakkında araştırma yaptı. Yaklaşık bir ay süren bir çalışma sonucunda Osmanlı Devleti'ne ait arşivleri taradığını belirten Yurtsever, Başbakan'ın dedelerinin kim olduğunu ortaya çıkardığını belirtti. Yurtsever, Osmanlı Arşivi'nin ilk olarak 1835 tarihli Rize aile köken nüfus defterini araştırmacılara açtığını belirterek, "Başbakan'ın atalarının yaşadığı köyün ismi arşive göre Pulihoz olarak görülüyor. Köyün kurucusu Hüseyin oğlu Kırca Sakallı Mehmet Efendi ve bunun Mustafa ve Yunus isimli 2 oğlu var. Bahsi geçen deftere göre Erdoğan'ın ataları 1700'lü yılların ortalarına kadar İslam kimliği ile belgelere yazılmıştır" dedi.
  Yurtsever, Rize sancağının 1850 tarihli vergi defterine göre de köyün kurucusu ve en zengini olarak Bakatoğlu Memiş'in adının yazıldığına dikkat çekerek şunları kaydetti: "Bakatoğlu sülale ismi. Bakatoğlu 'isyancı' anlamına geliyor. 1800'lü yılların başlarında Rize yöresinde valiye karşı şiddetli bir isyan var. Bakatoğlu ailesi de bu isyanı destekliyor. Bu sebeple aileye Bakatoğlu yani isyancı deniliyor. 1934 Soyadı Kanunun çıkmasıyla birlikte Bakatoğlu ailesi 'Erdoğan' soyadını alıyor.

   Forum Saati Perş. Ocak 24, 2019 5:12 am